Global Wind Consulting

Witaj, jeżeli tu jesteś i to czytasz to znaczy, że szukasz najnowocześniejszych rozwiązań w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz pragniesz dowiedzieć się czegoś o GLOBAL WIND CONSULTING™.

Bez względu, dla kogo pracujesz i co robisz na co dzień, myślę, że zainteresujemy Ciebie sobą.

Zarówno nazwa, zakres działalności, osoby zaangażowane w projekt, czy rok kalendarzowy w jakim powstała ta firma, nie jest przypadkowy. Zaraz dowiesz się czemu.

Znasz wiele rozwiązań technicznych BHP na rynku. Widziałeś i uczestniczyłeś w wielu szkoleniach, w lepszych, w gorszych. Ile było takich szkoleń, gdzie spotkałeś fachowca, ale byłeś zmuszony używać całej dostępnej pamięci żeby wyobrazić sobie rzeczy o których on opowiada. Teoria.

Teoretycznie, czy praktycznie?

Pamiętam wiele lat temu, jak lobbowano kaski rowerowe, które dzisiaj,  teoretycznie nic nie maja wspólnego z naszą firmą Global Wind Consulting, no może poza jedną rzeczą…

Środowisko Polskich cyklistów amatorów wyśmiewało idee, kasków, kamizelek, oświetlenia w nocy. Kilka lat minęło, sporo wypadków, akcji medialnych, kar, mandatów, nacisków wielu środowisk  i jesteśmy w miejscu gdzie nie wyobrażamy sobie dziś, naszego dziecka bez kasku. Sukces

Wyobrażamy sobie, jest słowem klucz.

Od kilkunastu lat oglądam postęp techniczny w dziedzinie osobistych środków ograniczających skutki upadku z wysokości.
Powiem szczerze, ze standardy nie wiele się zmieniły od 1993 roku. Powiem więcej, statystyki też.

Technologicznie jest postęp, mentalnie również go widać, ale dalej spotykam ludzi w pracy, wchodzących 15 [m] po drabinie bez zabezpieczeń, którzy twierdzą, że całe życie tak wchodzą i nic się nigdy nie stało. Ci ludzie są z krajów wysoko rozwiniętych, i po wielu kursach. Ironia.

Doszliśmy do wniosku w gronie superwizorów, managerów, inspektorów BHP, że problem tkwi w braku wyobrażenia sobie skutków upadku. W braku wyobrażenia sobie ograniczeń w sprzęcie BHP. W dostępności urządzeń i rozwiązań.

Dziesiątki norm, instrukcji obsługi, nawet najlepszy instruktor, nie przemówi do wyobraźni tak jak prawdziwe szkolenie i pokazy niszczące DPA .

Skoro system nauczania uczelni technicznych poprzez laboratoria, ćwiczenia, sprawdzają się świetnie, należy oddać go ludziom na każdym poziomie edukacji.

Pomagamy zrozumieć własne limity oraz limity sprzętu.
Wiemy jak nie popularne jest mówienie prawdy, ale nie chciałbym widzieć Ciebie jak spadasz na moich oczach.

@Mariusz Cnota

 

 

Mariusz Cnota
+48 518 649 549 marcno@globalwind.consulting
Know more about Mariusz Cnota

Od kilkunastu lat związany z zagadnieniami Bezpieczeństwa I Higieny Pracy w obszarach specjalistycznych prac budowlanych w tym branży odnawialnych źródeł energii.

Jego ścieżka edukacyjna prowadziła przez szkoły kształcące w administracji i zarządzaniu, następnie bezpieczeństwie i higienie pracy, by w roku 2006 zakończyć edukację, jako absolwentem Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego na wydziale Ochrony Zdrowia.

Mariusz ma wieloletnie doświadczenie w różnorodnych projektach komercyjnych i naukowych związanych z treningiem zawodowym w dziedzinie ochrony zdrowia i bhp. Między innymi jest współtwórcą na zlecenie znanej marki treningowej w dziedzinie Aeronautyki przenośnego symulatora imitującego warunki hipoksji wraz z monitorowaniem funkcji życiowych. Kilka lat związany ze Stowarzyszeniem Samolotów Eksperymentalnych.

Od 2007 – 2014 roku, jako właściciel specjalistycznej firmy budowlanej przeprowadził kilka wymagających technicznie i logistycznie projektów montażowych, hydroizolacyjnych oraz wyburzeniowych na terenie Polski i Europy.

W 2016 roku na zlecenie firmy Siem Offshore Contractors GMBH (Seaway) przeprowadził, jako Client Representative finalną fazę nadzoru nad instalacją i odbiorami dwóch Shunt Reactorów na platformie morskiej N1 OSS w Bladt Yard Aalborg. Po zwodowaniu platformy, w kolejnej fazie projektu N1 OWF ECS, już, jako Project Engineer w kilku osobowym teamie przeprowadził połączenie zakończone sukcesem dwóch platform transformatorowych N1 OSS oraz Dolwin Beta na morzu północnym za pomocą dwóch podwodnych kabli, każdy 155kV.

Mariusz na rozkwit swojej zawodowej kariery od roku 2018 wybrał Coaching i jako mentor projektu Global Wind Consulting, wykonał analizę potrzeb rynku w dziedzinie bezpieczeństwa, zarządzania ryzykiem oraz treningów zawodowych.

…„grawitacji nie oszukasz”… MC

Michał Janik
+48 698 622 425 michjan@global.consulting
Know more about Michał Janik

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Inżynier geologi, wieloletni specjalista naprawy łopat turbin wiatrowych.

Michał jest właścicielem najbardziej rozpoznawalnej marki chwytów wspinaczkowych w Polsce. Całe swoje życie zawodowe jest związany z kompozytami. Do chwili obecnej, aktywnie uczestniczy w procesach analizy i rozwijania technologi naprawy łopat turbin wiatrowych „on site”.

Wszystkie lata spędzone w warsztacie na produkcji chwytów oraz przy naprawie łopat turbin w połączeniu z teoretyczną wiedzą zdobytą na licznych seminariach i szkoleniach, czyni z niego fachowca w dziedzinie kompozytów i ich zastosowania.

Współpraca i chęć dzielenia się wiedzą popchnęły go do prowadzenia branżowych kursów szkoleniowych. Praktyczne spojrzenie na kwestię bezpieczeństwa w trudno dostępnych miejscach czyni z niego cennego instruktora. Planowanie i odpowiednie przeszkolenie to według Michała najsolidniejsze filary skomplikowanych projektów.

Określone zadanie determinuje jedynie sposób dostępu. Z wykształcenia geolog, z pasji wspinacz. Prywatnie mąż i ojciec gromadki dzieci.

Wojciech Sukiennik
+48 888 306 666 wojsu@global.consulting
Know more about Wojciech Sukiennik

Wojtek jest magistrem inżynierem technologi procesów materiałowych i integrowanych systemów zarządzania jakością. Jest absolwentem Politechniki Śląskiej na wydziale mechaniczno-technologicznym. Wcześniej zdowywał wiedzę w Górnoślaskim Centrum Edukacyjnym w specjalności – technologie spawalnicze.

Zainteresowania i wykształcenie, skłoniło Wojtka do podjęcia pracy w przemyśle ciężkim. Wojtek realizował początkowo zlecenia dużych kolejowych spółek państwowych, gdzie prowadził nadzór nad działem kontroli i jakości oraz nad laboratorium pomiarowym. Do jego obowiązków należało zarządzanie systemami ISO 14001,18001,9001 i reprezentowanie firmy podczas audytów certyfikujących oraz podczas prowadzenie projektów PPAP. Dodatkow do jego obowiązków należało opiniowanie procesów reklamacji, zarządzanie zespołem pracowników.

Kolejno kariera Wojtka była związana z automotivem i branżą lotniczą. W kolejnym przedsiębiorstwie główny cel polegał na wdrożeniu sytemu AS9100, systemu zarządzania jakością opracowana przez Międzynarodową Grupę ds. Jakości w Lotnictwie (IAQG) i oparta na normie ISO 9001 z uzupełnieniem dla sektorów: lotniczego, kosmicznego i przemysłu obronnego.

Wojtka od wielu lat związana jest z zapewnieniem jakości i standardów bezpieczeństwa w procesach produkcji i utrzymania ruchu. Jako pełnomocnik i audytor ISO 9001, ISO 14001, ISO 18001, AS 9100 czynnie zajmuje się doradztwem, budowaniem i implementowaniem  systemów jakości w przedsiębiorstwach.

Ma za sobą wiele szkoleń z zakresu ISO, BHP, spawalnictwa, samorozwoju i doskonalenia umiejętności managerskich. Aktualnie związany jest z branża OZE. Uczestniczy w projekcie wraz z Politechnika Śląską budowy prototypowej wertykalnej turbiny wiatrowej.

Jego rola w Global Wind Consulting polega na utrzymaniu jakości na najwyższym poziomie oraz implementacji systemów ISO 27001, 27065.